Meelelahutusteenused

Vaba aja veetmiseks on mitmeid viise. Üks võimalus on käia erinevatel üritustel, sealhulgas ka kontsertidel, muusikafestivalidel, teatris.

Korraldaja peab ürituse kohta avaldatavas teabes märkima, mis kellast alates saab siseneda ürituse toimumiskohta. Samuti peab korraldaja muuhulgas avaldama ürituse algusaja, koha, esineja(d).

Tutvu hoolikalt lepingutingimustega. Need on kirjas korraldaja kodulehel, ürituse piletil, reklaamplakatitel. Näiteks ei tohi paljudele meelelahutusüritustele kaasa võtta oma jooke, toitu. Tingimustes võib olla ka kirjas, et üritusel ei tohi pildistada.

Kui tegemist on pikema üritusega, mis kestab näiteks terve päev, siis uuri, kas võid ürituse toimumisalalt vahepeal lahkuda ja hiljem naasta. Enamasti saab seda teha siis, kui pileti asemel antakse käepael.

Võib juhtuda, et oled ostnud pileti üritusele, mis jääb ära. Kontserdi puhul võib ka ette tulla, et välja reklaamitud esineja ei saa tulla ja kontserdil esineb tema asemel keegi teine. Sellisel juhul peab ürituse korraldaja pakkuma Sulle võimalusel tasuta piletit teisele samaväärsele üritusele (nt teisel kuupäeval toimuvale teatrietendusele) või siis tagastama piletiraha.

Piletiraha tagasisaamiseks pöördu esmalt korraldaja poole ja kirjuta avaldus oma nõudega. Kui korraldaja ei vasta Sulle 15 päeva jooksul või pole nõus piletit hüvitama, pöördu tarbijavaidluste komisjoni poole.

Pea meeles!

  • Uuri enne pileti ostmist ürituse korraldaja tausta.
  • Oota enne pileti ostmist ära täpsem info ürituse kohta. Näiteks kui korraldaja reklaamib muusikafestivali, avaldamata kohe festivalil esinejate nimesid, võid kiiret piletiostu kahetseda, kuid tagantjärele on Sul väga raske oma ootusi põhjendada ja korraldajaga vaielda, et piletiraha tagasi saada.
  • Mine suurüritusele kohale piisava ajavaruga, et vältida ummikusse jäämist ürituse sissepääsualal ja sellest tulenevat hilinemist.
Vaata lisaks: Teenuste lepingud

Viimati uuendatud 06.06.2022